Czytasz dzięki

Fundusze dalej grają na osłabienie dolara

opublikowano: 01-07-2019, 07:03

Fundusze, m.in. Aberdeen Standard Investments, oceniają, że rozejm w wojnie handlowej między USA i Chin nie powstrzyma Fed od obniżania stóp procentowych.

Dolar osłabł o ok. 2 proc. od maja, kiedy był najmocniejszy w tym roku. Spowodował to Fed sygnalizując gotowość do obniżania stóp procentowych. Fundusze przez kolejne trzy tygodnie redukowały długie pozycje na dolarze, a rynek swapów pokazał rosnące przekonanie o rozpoczęciu przez Fed cyklu luzowania już w lipcu. Maklerzy z rynku walutowego zaczęli budować krótkie pozycje na dolarze.

- Dolar amerykański osiągnął już szczyt, a kiedy ostatecznie zostanie ogłoszona umowa handlowa i Fed obetnie stopy będziemy widzieli jego dalsze słabnięcie – powiedział Shane Oliver, szef strategii inwestycyjnej w AMP Capital z Sydney. – Nie będzie spadał po linii prostej, ale będzie spadał – dodał.

Jego zdaniem, największymi beneficjentami słabnięcia dolara będą gospodarki wschodzące.

Aberdeen Standard Investments gra na spadek dolara amerykańskiego i umocnienie australijskiego, a także kilku walut azjatyckich, ujawnił David Choi, szef strategii funduszu w Sydney.

- Bez znaczących geopolitycznych szoków na rynkach, co w pewnym stopniu zapewniło spotkanie G20, jest przestrzeń do dalszego słabnięcia dolara wobec walut cyklicznych, jak dolary australijski i nowozelandzki – powiedział. – Patrząc w przyszłość, słabnięcie dolara amerykańskiego będzie naszym zdaniem jej stałym motywem – dodał.

Po spotkaniu G20 rynek kontraktów terminowych wciąż uwzględnia w cenach obniżkę stóp procentowych w USA o 25 pkt. bazowych w lipcu i łącznie o 1 pkt. procentowy do końca tego roku.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane