Fundusze rzuciły się na akcje Huuuge'a

opublikowano: 27-01-2021, 11:48

Księga popytu na akcje producenta gier, której budowa rozpoczęła się w środę rano, bardzo szybko została pokryta.

Przedział cenowy na potrzeby budowy księgi popytu w ofercie publicznej akcji spółki Huuuge Games, producenta gier mobilnych, został ustalony na 40-50 zł. Niedługo po rozpoczęciu book buildingu prowadzący podał, że została ona pokryta w całości w podanym przedziale cenowym, co oznacza, że duzi inwestorzy zgłosili już chęć zakupu wszystkich oferowanych akcji.

– Jesteśmy zadowoleni, że pojawił się duży popyt już w pierwszym dniu oferty. To niesamowite - mówi Anton Gauffin, prezes Huuuge Inc.

Ostatnio tak szybkie pokrycie księgi zdarzyło się w przypadku oferty PCF Group, która jednak miała znacznie niższą wartość.

– To pokazuje duże zainteresowanie ofertą. Kolejny komunikat prawdopodobnie będzie mówił, że księga jest pokryta w całości po cenie maksymalnej, a w następnych będzie informacja o kilkakrotnej nadsubskrypcji – mówi jeden z zarządzających.

Book building potrwa do 4 lutego. Oferta Huuuge’a obejmuje do 15 mln nowych akcji oraz sprzedaż 18,35 mln przez głównych inwestorów - Antona Gauffina, założyciela i dyrektora generalnego firmy, The Raine Group oraz kilka funduszy. Cena maksymalna została ustalona na 50 zł.

Od 28 stycznia do 3 lutego przyjmowane będą zapisy inwestorów indywidualnych, od 5 lutego - instytucji, a około 19 lutego planowany jest debiut na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane