Gabinet marszałka Sejmu: nie było problemu dyskontynuacji budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 06:47

Gabinet marszałka Sejmu wydał we wtorek wieczorem oświadczenie, w którym poinformował, że kwestia dyskontynuacji ustawy budżetowej w nowej kadencji Sejmu nie była nigdy rozpatrywana przez Prezydium Sejmu. Za początek prac nad projektem przyjmowano dzień ponownego złożenia go w Sejmie, po rozpoczęciu obecnej kadencji.

Gabinet marszałka Sejmu wydał we wtorek wieczorem oświadczenie, w którym poinformował, że kwestia dyskontynuacji ustawy budżetowej w nowej kadencji Sejmu nie była nigdy rozpatrywana przez Prezydium Sejmu. Za początek prac nad projektem przyjmowano dzień ponownego złożenia go w Sejmie, po rozpoczęciu obecnej kadencji.

    Na konferencji prasowej po wtorkowym spotkaniu liderów PO z prezydentem Jan Rokita oświadczył, że w ostatnich tygodniach marszałek Sejmu Marek Jurek "wprowadził Sejm i opinię publiczną w błąd" w sprawie terminu, w którym parlament musi zdążyć z pracami nad ustawa budżetową. Według niego, Sejm "działał pod wpływem błędu konstytucyjnego" co do terminu możliwego skrócenia kadencji Sejmu.

    W oświadczeniu gabinetu marszałka napisano, że twierdzenie to "jest całkowicie bezpodstawne". "Atak na marszałka Sejmu stanowi, niestety, ciąg dalszy działań podjętych przez Platformę Obywatelską w celu dezorganizacji prac parlamentu i wykorzystania forum Sejmu do ataków na rząd" - głosi oświadczenie.

    Napisano w nim również, że "żaden z członków parlamentu nie proponował na ten temat debaty prawnej i sięgnięcia po składane w poprzednich latach do Sejmu opinie prawników", a "kwestia prawidłowości zasady dyskontynuacji budżetu została podniesiona przez prezydenta i wiąże się z wykonywaniem jego konstytucyjnych uprawnień".

    Dyskontynuacja - to zasada przerywania prac nad projektami w momencie zakończenia kadencji. Projekt budżetu składano w Sejmie 2-krotnie: 30 września w poprzedniej kadencji i - ponownie - 19 października, w nowej kadencji. Parlament ma na uchwalenie budżetu 4 miesiące, w przeciwnym razie może być rozwiązany. Prezydent Lech Kaczyński podczas spotkania z liderami PO opowiedział się za niestosowaniem zasady dyskontynuacji do projektu budżetu. W konsekwencji termin na jego uchwalenie mijałby na przełomie stycznia i lutego.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane