GAM Holding pikuje po zamrożeniu wypłat z funduszy

Zamrożenie wypłat z niektórych funduszy doprowadziło w czwartek do wyprzedaży akcji szwajcarskiego towarzystwa GAM Holding.

Traderzy
Zobacz więcej

Traderzy Bloomberg

GAM Holding zamroziło wypłaty z części funduszy obligacyjnych, po tym jak klienci zaczęli pospiesznie wycofywać wkłady w związku z wcześniejszym zawieszeniem zarządzającego Tima Haywooda. Notowania giełdowe GAM Holding tąpnęły w czwartek o 15 proc. To oznacza kontynuację przeceny, która od marca odchudziła portfele akcjonariuszy spółki o ponad połowę (wcześniej zniżki były związane z ostrzeżeniem przed odpisami w segmencie funduszy hedgingowych).

„Zawieszenie wypłat z funduszu sprawia, że GAM Holding nie jest już na patelni, a w żywym ogniu” – komentuje w nocie do klientów Michael Kunz, analityk Zuercher Kantonalbanku.

Zdaniem Davida Harta, analityka firmy brokerskiej Kepler Cheuvreux, przecena akcji sprawia, że GAM Holding jest potencjalnym celem przejęcia, jednak ze względu na duże ryzyko zainteresowani mogą pojawić się dopiero po upłynięciu jakiegoś czasu. Towarzystwo, które podobnie jak większość branży odczuwało utratę części biznesu na rzecz funduszy biernie zarządzanych, było też obiektem działań inwestorów-aktywistów. RBR Capital Advisors żądało bardziej zdecydowanej restrukturyzacji i wymiany zarządu, a także krytykowało przejęcie Cantab Capital Partners, które ostatecznie stało się przyczyną odpisów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy