Gazprom: zagraniczni inwestorzy zainteresowani Bałtyckim LNG

opublikowano: 06-10-2017, 13:44
aktualizacja: 06-10-2017, 13:45

Wiceprezes Gazpromu Dmitrij Miedwiediew powiedział, że udziałem w projekcie Bałtyckiego LNG zainteresowani są inwestorzy z Japonii i Bliskiego Wschodu, informuje Reuters.

Rosyjski Gazprom planuje rozpoczęcie produkcji w ramach projektu Bałtyckiego LNG w 2022-2023 roku. Rocznie zakład ma produkować 10-15 mln ton skroplonego gazu ziemnego. Reuters przypomina, że w ubiegłym roku list intencyjny w sprawie działu w projekcie podpisał z Gazpromem Royal Dutch Shell.

W 2013 roku, jeszcze przed "kryzysem ukraińskim", szef Gazpromu, Aleksiej Miller, zapowiadał, że bałtycka fabryka LNG ruszy w 2018 roku. Mówiono wówczas, że Gazprom przygląda się dwóm lokalizacjom nad Zatoką Fińską: w rejonie kingiseppskim na zachód od Petersburga i wyborgskim - na północ od tego miasta.

Obie lokalizacje są w pobliżu gazociągu łączącego Jednolity System Zaopatrzenia w Gaz  z Nord Stream, czyli magistralą, którą gaz z Rosji przez Morze Bałtyckie dostarczany jest bezpośrednio do Niemiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu