Gdańsk ponownie ogłosi przetarg na linię tramwajową w ulicy Bulońskiej

ISB
opublikowano: 29-07-2014, 11:08

W związku z przekroczeniem przez oferentów kwoty 15,998 mln zł, jaką zamawiający przeznaczał na wykonanie inwestycji, Gdańskie Inwestycje Komunalne (GIK) unieważniły przetarg na budowę odcinka linii tramwajowej w ul. Bulońskiej. Po dokonaniu formalności i procedur przetarg zostanie ogłoszony ponownie, podał Urząd Miasta Gdańska.

"Do tej pory przetargi na budowę linii tramwajowych w Gdańsku pokazywały, że wykonawcy są w stanie wykonać inwestycję za kwotę 60-80% wartości, którą szacowała gmina. Co dawało nam oszczędności w poszczególnych projektach. Jesteśmy nieco zaskoczeni reakcją rynku, który wycenił usługę budowy odnogi tramwaju w ul. Bulońskiej o 7 mln zł więcej, niż szacowaliśmy. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na unieważnienie przetargu i ponowne jego rozpisanie. Założony przez nas harmonogram realizacji inwestycji daje nam taką możliwość" - powiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej Andrzej Bojanowski, cytowany w komunikacie.

Najtańszą ofertę w tym przetargu, wartą 23,37 mln zł brutto, złożyło Konsorcjum MTM SA i Rajbudu. Druga oferta należała do konsorcjum WPRD Gravel i TOR-KAR-SSON i była warta 23,81 mln zł brutto.

Zadanie obejmuje przede wszystkim budowę dwutorowej linii tramwajowej w ulicy Bulońskiej o długości ok. 0,7 km od ul. F. Rakoczego do ul. Myśliwskiej (tory, rozjazdy, skrzyżowania torów) wraz z odwodnieniem i budową sieci trakcyjnej. Odcinek ten stanowi odnogę linii tramwajowej łączącej pętlę Siedlce z przyszłym przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Brętowo.

Wykonawca linii tramwajowej zbuduje także budynek socjalny i toaletę publiczną przy przystanku Brętowo oraz zadaszenie dojścia do tego przystanku z przystanku autobusowego przy ul. Rakoczego i przebuduje kanalizację sanitarną w ulicy Bulońskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane