Getin Holding może przejąć Open Finance w ciągu kilku dni - źródło

Internet Securities
opublikowano: 05-10-2005, 15:07

Getin Holding SA, właściciel Getin Banku SA, może sfinalizować przejęcie ogólnopolskiej firmy doradztwa finansowego Open Finance w ciągu kilku dni, dowiedziała się w środę agencja ISB.

Getin Holding SA, właściciel Getin Banku SA, może sfinalizować przejęcie ogólnopolskiej firmy doradztwa finansowego Open Finance w ciągu kilku dni, dowiedziała się w środę agencja ISB.

W sierpniu Getin Holding, wraz ze spółką LC Corp BV, podpisał listy intencyjne w sprawie zakupu pakietu akcji Open Finance oraz Fiolet.

W przypadku Open Finance list intencyjny dotyczył nabycia akcji stanowiących 70% kapitału zakładowego, uprawniających do wykonywania 70% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

W przypadku spółki Fiolet transakcja, o której mowa w liście intencyjnym, została już zrealizowana, a z listu wynikało, że Getin Holding po przejęciu będzie dysponował prawem do wykonywania 60% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Spółka Fiolet jest pośrednikiem w sprzedaży kredytów mieszkaniowych i gotówkowych. Jak podawały media, w pierwszym półroczu spółka podpisała z klientami umowy o wartości ok. 170 mln zł.

Spółka Open Finance jest ogólnopolską firmą doradztwa finansowego. Open Finance działa od lutego 2004 roku. Dysponuje kilkunastoma oddziałami w największych miastach Polski i oferuje produkty bankowe, inwestycyjne oraz ubezpieczeniowe kilkudziesięciu podmiotów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane