Giełda kryptowalut Kraken opuszcza Japonię

opublikowano: 17-04-2018, 15:48

Kraken, jedna z czołowych giełd kryptowalut opuści Japonię, która jest jednym z największych rynków handlu wirtualnymi walutami.

Giełda z San Francisco poinformowała we wtorek, że wycofa swoje operacje i usługi w Japonii z powodu rosnących kosztów utrzymania swojej działalności w tym kraju, ale zaznaczyła, że może powrócić w przyszłości. Zawieszenie działalności w Kraju Kwitnącej Wiśni  dotknie tylko mieszkańców Japonii, a nie japońskich klientów spoza kraju.

Bitcoin
Wyświetl galerię [1/2]

Bitcoin Bloomberg

Wstrzymanie usług dla mieszkańców Japonii pozwoli nam lepiej skoncentrować się na naszych zasobach, co pomoże w poprawie w innych obszarach geograficznych – napisała giełda Kraken w oświadczeniu.

Kraken to obecnie 10. co do wielkości giełda pod względem wolumenu 24-godzinnego handlu, wynika z danych branżowego serwisu internetowego CoinMarketCap. 

Strona porównująca kryptowaluty CryptoCompare szacuje, że  transakcje bitcoinem rozliczne w japońskiej walucie stanowią prawie 60 proc. całego wolumenu transakcji. Kraj oficjalnie uznał bitcoina za prawny środek płatniczy w zeszłym roku i obecnie prowadzi proces rejestracji giełd kryptowalutowych, które chcą działać w tym kraju.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełda kryptowalut Kraken opuszcza Japonię