Giełda niezdecydowana, Rafamet znów rośnie

GRA
opublikowano: 24-07-2008, 11:18

Indeks największych giełdowych firm jest w  pierwszej fazie sesji na lekkim minusie, a średnich – na lekkim plusie. Już drugi dzień z rzędu wzrostem wyróżnia się Rafamet.

Rafamet drożeje o 17 proc. Kurs podgrzewają wciąż informacje o rywalizacji znanych akcjonariuszy spółki – braci Jędrzejewskich i Zbigniewa Jakubasa. Obie strony liczą na duże synergie wynikające z przejęcia Rafametu i jego współpracy z pozostałymi kontrolowanymi przez nich spółkami.

Spada z kolei Ruchu (-1,4 proc.), do którego Zbigniew Jakubas wszedł ostatnio za pośrednictwem swojej spółki Mennica (0 proc.), kupując 5 proc. akcji. „PB” spekuluje dziś, że fundusze, które mają w rękach 27 proc. kapitału, mogą być skłonne odsprzedać papiery nowemu inwestorowi.

4,7 proc. traci Grajewo, które nie zachwyciło wynikami za drugi kwartał. Zysk operacyjny spadł o połowę, a zysk netto przypisany akcjonariuszom większościowym o trzy czwarte. O 3,5 proc. rośnie z kolei Hawe, które dziś rano opublikowało strategię.

Po ostatnich spadkach ustabilizował się kurs Polcoloritu. Inwestorów uspokoiło być może oświadczenie zarządu, w którym zapewnił, że spółka nie jest zagrożona upadłością. A na takie ryzyko wskazał ostatnio w raporcie DM IDMSA.

O 1,7 proc. rośnie Pepees. Wczoraj drożał o wiele mocniej, nawet o 20 proc. Dzisiejszy „Parkiet” spekuluje, że popyt może być spowodowany nadziejami na rychłe wejście inwestora do skrobiowej spółki. Kupować papiery mogą główni udziałowcy.

„Rzeczpospolita” donosi, że Sygnity (0 proc.) znalazło partnera, dzięki któremu będzie dostarczać bankowe systemy IT poza granicami Polski. To Ness Technologies. Współpraca pozwoli Sygnity rozwijać się za granicą przy minimalnych kosztach własnych.

„Rz” podaje też, że Pol-Aqua rozważa przeprowadzenie buy-backu. Spółka zyskuje 1,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giełda niezdecydowana, Rafamet znów rośnie