ATC CARGO S.A.: Zawarcie warunkowej umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości

opublikowano: 2019-12-16 22:13

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 6 / 2019
Data sporządzenia: 2019-12-16
Skrócona nazwa emitenta
ATC CARGO S.A.
Temat
Zawarcie warunkowej umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki ATC Cargo S.A. („Spółka”, „Emitent”) z siedzibą w Gdyni informuje, iż w dniu 16 grudnia 2019 roku Emitent – w roli nabywcy - zawarł ze spółką Polskie Koleje Państwowe S.A. z siedzibą w Warszawie warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Sopocie, o powierzchni 0,3211 ha, wraz z prawem własności znajdującej się na niej zabudowy (dalej: Nieruchomość), za łączną cenę około 4,2 mln złotych brutto.

Umowa zawarta została pod warunkiem, że Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości (dalej: KZN) nie wykona na rzecz Skarbu Państwa prawa pierwokupu prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości.

Strony Umowy zobowiązały się do zawarcia umowy przenoszącej własność Nieruchomości w terminie 14 dni od dnia doręczenia którejkolwiek ze stron oświadczenia Prezesa KZN o nieskorzystaniu z przysługującego KZN prawa pierwokupu, bądź od upływu terminu na złożenie takiego oświadczenia, który wynosi miesiąc od dnia otrzymania przez Prezesa KZN zawiadomienia o treści zawartej Umowy.

Cena transakcji została uiszczona przez Emitenta na rzecz sprzedającego. W przypadku wykonania przez Prezesa KZN prawa pierwokupu, całość ceny zostanie zwrócona na rzecz Emitenta.

W przypadku ziszczenia się warunku i zawarcia umowy przenoszącej własność Nieruchomości, Emitent planuje przeznaczyć Nieruchomość na nową siedzibę Spółki, w związku z czym na terenie Nieruchomości będą realizowane dalsze plany inwestycyjne.


Podstawa prawna:
art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE

Osoby reprezentujące Spółkę:
· Artur Jadeszko - Prezes Zarządu
· Wiktor Bąk - Wiceprezes Zarządu

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis