ELEKTROTIM S.A.: Zawiadomienie (wyjaśnienie) dot. udziału w ogólnej liczbie głosów w ELEKTROTIM S.A. przez Millennium Dom Maklerski S.A.

opublikowano: 2011-07-11 14:50

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 20 / 2011
Data sporządzenia: 2011-07-11
Skrócona nazwa emitenta
ELEKTROTIM S.A.
Temat
Zawiadomienie (wyjaśnienie) dot. udziału w ogólnej liczbie głosów w ELEKTROTIM S.A. przez Millennium Dom Maklerski S.A.
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:
Zarząd Spółki ELEKTROTIM SA z siedzibą we Wrocławiu informuje, iż w dniu 11.07.2011r. został powiadomiony przez Zarząd Spółki Millennium Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Warszawie o powzięciu informacji o zmianie liczby głosów w spółce ELEKTROTIM S.A. posiadanych przez Millennium Fundusz Inwestycyjny Otwarty (zwany dalej "Funduszem"), reprezentowany przez Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (podmiot w 100% zależny od Millennium Dom Maklerski S.A.). Tym samym liczba głosów posiadanych przez Millennium Dom Maklerski S.A. wraz z podmiotem zależnym zmniejszyła się poniżej 5% ogólnej liczby głosów w spółce ELEKTROTIM S.A.

Niniejszy raport bieżący Spółka przekazuje mając na uwadze wyjaśnienie właściwego stanu posiadania akcji ELEKTROTIM S.A. przez Millennium Dom Maklerski S.A. wraz z podmiotem zależnym w związku z komunikatem przekazanym przez ELEKTROTIM S.A. w dniu 28.06.2010r. o zmniejszeniu udziału w ogólnej liczbie głosów w Spółce ELEKTROTIM S.A. (raport nr 31/2010).

Wg stanu na dzień 24 czerwca 2010r. (jeden dzień przed rozliczeniem transakcji sprzedaży przez Fundusz) Millennium Dom Maklerski S.A. poprzez podmiot zależny posiadał 583.231 akcji, co stanowiło 5,9222% udziału w kapitale zakładowym ELEKTROTIM S.A. oraz 583.231 głosów z ww. akcji, co stanowiło 5,9222% udziału w ogólnej liczbie głosów ELEKTROTIM S.A. W wyniku rozliczenia transakcji sprzedaży w dniu 25 czerwca 2010r. udział Funduszu (podmiotu zależnego od Millennium Dom Maklerski) wynosił 348.231 akcji, co stanowi 3,536% udziału w kapitale zakładowym oraz 348.231 głosów z ww. akcji, co stanowiło 3,536% udziału w ogólnej liczbie głosów.

Pismo, które Spółka ELEKTROTIM S.A. otrzymała w dniu 28.06.2010r. od Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (podmiot w 100% zależny od Millennium Dom Maklerski S.A.), na podstawie którego Spółka przygotowała raport nr 31/2010, nie zawierało informacji o stanie zaangażowania w kapitał zakładowy ELEKTROTIM S.A. przez Millennium Dom Maklerski S.A. (podmiot dominujący).

Mając na uwadze powyższe oraz otrzymanie pisma od Zarządu spółki Millennium Dom Maklerski S.A. w dniu 11 lipca 2011r., Zarząd ELEKTROTIM S.A. informuje, iż wg stanu na dzień 24 czerwca 2010r. Millennium Dom Maklerski S.A. bezpośrednio nie posiadał akcji ELEKTROTIM S.A. Tym samym Millennium Dom Maklerski S.A. wraz z podmiotem zależnym posiada mniej niż 5% udziału w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie głosów z akcji.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2011-07-11 Andrzej Diakun Prezes Zarządu
2011-07-11 Dariusz Połetek Wiceprezes Zarządu ds. finansowych