Giełdy w USA na niewielkim minusie

opublikowano: 25-06-2020, 17:06

Sesje na amerykańskich rynkach akcji zaczęły się spadkami głównych indeksów. Po godzinie handlu straty zostały odrobione, ale potem znów przewagę zaczęła zdobywać podaż.

Na otwarciu DJIA tracił 0,4 proc., a S&P500 i Nasdaq po 0,2 proc. Obecnie indeksy tracą ok. 0,2 proc.

W środę amerykańskie rynki akcji spadły najmocniej od dwóch tygodni z powodu obaw wywołanych przez doniesienia o alarmująco wysokiej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem w niektórych stanach USA. W czwartek doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow powiedział, że możliwe jest „zamkniecie” z powodu epidemii niektórych obszarów w USA, zastrzegając, że ogólnokrajowego „lockdownu” już nie będzie. Dane o tzw. nowych bezrobotnych nie poprawiły nastrojów, bo pomimo otwierania gospodarki ich liczba ustabilizowała się na poziome ok. 1,5 mln.

Podaż przeważa w 7 z 11 głównych segmentach S&P500. Najmocniej tracą spółki użyteczności publicznej (-1,6 proc.), dostawcy dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (-0,7 proc.) i spółki przemysłowe (-0,6 proc.). Najlepiej na tle rynku wyglądają segmenty energii (1,1 proc.) i finansowych (1,3 proc.), które w środę najmocniej spadały. Po ok. 90 minutach handlu spadały kursy 60 proc. spółek z S&P500. Spośród 30 blue chipów ze średniej Dow Jones 16 drożało. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane