Gliwice zapraszają innowatorów

DZ
opublikowano: 24-10-2016, 22:00

Warsztaty, panele dyskusyjne, targi wystawiennicze — to wszystko czeka na nowatorskie firmy podczas Festiwalu Innowacji i Technologii.

17 listopada rusza dwudniowe święto przedsiębiorczości i nowatorskich rozwiązań. Festiwal Innowacji i Technologii po raz pierwszy odbędzie się w Gliwicach, które od 2005 r. należą do Światowego Stowarzyszenia Technopolii (World Technopolis Association), czyli miast stawiających na rozwój technologii high-tech. Wydarzenie jest skierowane zarówno do twórców, jak i odbiorców szeroko pojętych działań innowacyjnych. Będzie promować nowe podejście do prowadzenia firmy oraz kwestii biznesowych i społecznych. Dla uczestników spotkania przewidziano warsztaty, sesje panelowe, spotkania biznesowe, a także prezentacje wystawców. W ramach festiwalu odbędą się również dwa ważne wydarzenia — IV Międzynarodowe Forum Innowacji oraz Międzynarodowe Targi IT. Na forum zostanie zaprezentowany przegląd dorobku branży IT w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości. Eksperci będą też dyskutować o aktualnych problemach w tym sektorze. Wśród tematów poruszanych podczas spotkania znajdą się m.in. kwestie dotyczące finansowania innowacji w technologiach informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oraz nowych trendów i wyzwań dla branży motoryzacyjnej, lotniczej, telemedycyny i robotyki medycznej. Dobrą okazją do prezentacji ofert innowacyjnych firm z całej Europy będą Międzynarodowe Targi IT organizowane podczas festiwalu przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju. Będą również pretekstem do rozmów z potencjalnymi partnerami. W ramach targów odbędą się spotkania brokerskie dla przedsiębiorców. Przewidziano też warsztaty dla wystawców, które będą dotyczyć projektowania produktów i usług skoncentrowanych na przyszłym użytkowniku (na przykładzie metodyki Design Thinking). Więcej informacji na stronach: www.fi-it.pl/ oraz www.mfigliwice.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Gliwice zapraszają innowatorów