Główni akcjonariusze mogą jeszcze zwiększyć udziały w Volkswagenie

opublikowano: 19-03-2019, 18:43

Główni właściciele Volkswagena, klany miliarderów Porsche i Piech mogą dokupić więcej udziałów w największym na świecie producencie samochodów. Twierdzą, że niemiecki koncern jest niedowartościowany.

Akcje Volkswagena drożały we wtorek najmocniej od prawie trzech tygodni po tym, jak rodzinny holding Porsche Automobil Holding powiedział, że wartość rynkowa niemieckiego producenta samochodów nie odzwierciedla jego „ogromnego potencjału”. Rodzinny wehikuł inwestycyjny ma obecnie 53,1 proc. udziałów VW, co stanowi wzrost o 0,9 punktu procentowego. Kosztowało to około 400 mln EUR.

Volkswagen
Zobacz więcej

Volkswagen fot. Bloomberg

Dyrektor generalny Volkswagena Herbert Diess chce przyspieszyć cięcia kosztów i redukcję zatrudnienia u głównych marek VW i Audi, w przypadku których odnotowano spadek rentowności. Wolfgang Porsche, przewodniczący Porsche SE, powiedział w tym miesiącu, że w pełni popiera dążenie kierownictwa VW do zajęcia się tym, co Porsche określił jako „skamieniałe struktury”, które zalewają VW i Audi.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy