GM wycofał ofertę kupna zakładów Daewoo w Indiach

(Marek Druś)
opublikowano: 07-10-2005, 14:17

Po trzech latach oczekiwania na zakończenie sporów władz celnych i wierzycieli General Motors poddał się i wycofał ofertę kupna zakładów Daewoo w Uttar Pradesh w Indiach. Roszczenia wobec nich szacowano na 30 mld rupii (676 mln USD).

Po trzech latach oczekiwania na zakończenie sporów władz celnych i wierzycieli General Motors poddał się i wycofał ofertę kupna zakładów Daewoo w Uttar Pradesh w Indiach. Roszczenia wobec nich szacowano na 30 mld rupii (676 mln USD).

GM jest obecny w Indiach od połowy lat 90. Koncern planował, że osiągnie 10 proc. w miejscowym rynku do 2010 roku. Aby to zrealizować musiałby zwiększyć pięciokrotnie sprzedaż, która w 2006 roku ma sięgnąć 50 tys. aut. GM planował także wypuszczenie na rynek nowego, małego auta. Zakład, który chciał przejąć ma potencjał produkcyjny 85 tys. aut rocznie. Przed zamknięciem dwa lata temu budowano tam auta daewoo matiz, cielo i nexia.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane