Goldman Sachs stawia na rynki rozwijające się

opublikowano: 15-03-2018, 14:07
aktualizacja: 15-03-2018, 14:08

Akcje rynków wschodzących to najlepsza inwestycja na świecie po lutowych zmianach, które uatrakcyjniły wyceny, ocenia Goldman Sachs Asset Management.

W przeciwieństwie do wcześniejszych korekt rynkowych, kiedy kraje rozwijające się poniosły duże straty, inwestorzy transferowali więcej środków do najbardziej ryzykownych aktywów - powiedziała Sheila Patel, dyrektor generalny International GSAM. Jej zdaniem, to była rozsądna strategia w ciągu ostatniego miesiąca, gdy giełdy z rynków wschodzących odbiły o 3,1 proc. pokonując 2,5-proc. zysk w przypadku amerykańskich konkurentów.

Zobacz więcej

Goldman Sachs

Bloomberg

"Trudno byłoby znaleźć czas, w którym poczujesz się bardziej optymistycznie w kwestii tego, co się dzieje", Grupa zarządzająca aktywami Goldman Sachs Group Inc., o wartości przekraczającej 1 bln USD, dołącza tym samym do GMO, Voya Investment Management i JPMorgan Chase & Co. w reklamowaniu rynków wschodzących klientom po tym, jak benchmarkowy indeks giełdowy wzrósł o ponad 75 procent od początku 2016 r. W opinii obozu byków, akcje krajów rozwijających się są wspierane przez wzrost zysków, tanie historyczne wyceny i niższą zmienność niż w przypadku ich bardziej uprzemysłowionych rówieśników.

Patel stwierdziła, że reprezentowana przez nią firma jest szczególnie pozytywnie nastawiona do akcji indyjskich firm medycznych, meksykańskich akcji konsumenckich i argentyńskiego długu. Oczekuje, że rząd Indii zwiększy wydatki na zdrowie publiczne za czasów premiera Narendry Modi. 

Choć ryzyka polityczne nie mogą być ignorowane, pesymizm inwestorów w stosunku do Meksyku i Argentyny jest przesadzony – powiedziała Patel.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy