Goldman Sachs stawia na złoto

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-01-2022, 12:40
aktualizacja: 26-01-2022, 12:42

Analitycy banku inwestycyjnego Goldman Sachs spodziewają się dobrej koniunktury na rynku złota. Rekomendują zajmowanie długiej pozycji obronnej na tym szlachetnym metalu, co należy traktować jako zabezpieczenie przed strachem na rynku oraz ubezpieczenie majątku w okresie wysokiej inflacji.

fot. Andrey Rudakov/Bloomberg

Amerykańska instytucja w raporcie z 26 stycznia zatytułowanym “Złoto: czas kupić defensywne aktywa” podkreśla, że obecnie mamy do czynienia ze splotem czynników, które powinny w dłuższym terminie determinować zwyżkę wyceny kruszcu. Są to m.in. napięcia geopolityczne, niepewność co do skali wzrostu stóp procentowych w amerykańskiej gospodarce, wysoką i co ważne, trwałą presję inflacyjną, zawirowania na rynkach finansowych i popyt na kruszec ze strony banków centralnych. Analitycy Goldman Sachs oczekują dalszego wzrostu popularności ETF-ów na złoto i prognozują, że budowanie „złotych pozycji” powinno przyspieszyć do rocznego tempa 300 ton w 2022 r.

Z tych też powodów podnieśli prognozowaną cenę docelową złota w 12-miesięcznej perspektywie do 2150 USD za uncję z 2000 USD poprzednio. W krótkim terminie obejmującym okres 3 miesięcy projekcja została natomiast obniżona z 2000 do 1950 USD/u, zaś średnioterminowa (6-miesięczna) podwyższona do 2050 USD/u.

Bank rekomenduje też zajmowanie długich pozycji na kontraktach na giełdzie Comex.

Więcej w raporcie Goldman Sach do pobrania TUTAJ>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane