Goldman Sachs zainwestował w producenta mleka z grochu

opublikowano: 29-01-2018, 18:57
aktualizacja: 29-01-2018, 19:00

Goldman Sachs jest jednym z inwestorów, którzy wsparli firmę Ripple Foods Inc., producenta mleka z żółtego grochu, kwotą 65 mln USD.

Działający od dwóch lat Ripple Foods pozyskał już łącznie 110 mln USD finansowania. Spółka opracowała Rippteinę, czyste białko pozyskane z grochu w procesie, który pozbawia ją niekorzystnego posmaku często wyczuwalnego w produktach powstających na bazie roślin.

Przez ostatnie cztery lata inwestycje w startupy zajmujące się żywnością i napojami wyniosły ponad 1 mld USD rocznie. W 2017 roku sięgnęły prawie 2 mld USD. Wynika to z rosnącego zainteresowania Amerykanów produktami na bazie roślin, które uznawane są za zdrowsze niż nabiał i mięso. Goldman Sachs zauważył ten trend.

- Jesteśmy dumni z inwestycję w spółkę, która ma jedne z najszybciej rosnących linii produktów bazujących na roślinach - powiedziała Kathy Elsesser z Goldman Sachs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu