Gosiewski: Rozmawiamy o zapewnieniu stabilnej większości

Polska Agencja Prasowa SA
13-01-2006, 18:22

Przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział dziennikarzom, że podczas piątkowego posiedzenia klubu w Falentach pod Warszawą parlamentarzyści PiS rozmawiają o tym, jak można zapewnić budowę trwałej większości w Sejmie.

Przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział dziennikarzom, że podczas piątkowego posiedzenia klubu w Falentach pod Warszawą parlamentarzyści PiS rozmawiają o tym, jak można zapewnić budowę trwałej większości w Sejmie.

"W sytuacji, kiedy PO nie była zainteresowana współpracą z PiS-em, PiS musi szukać w innym kierunku tej większości" - powiedział Gosiewski w przerwie posiedzenia.

Poseł podkreślił, że PiS zna przebieg czwartkowego spotkania prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i szefa PO Donalda Tuska. Według Gosiewskiego, przebieg tego spotkania pokazuje, że Tusk nie był zainteresowany dalszymi rozmowami o koalicji.

Gosiewski zapewnił, że dalsze decyzje w sprawie rozmów o budowaniu sejmowej większości są "uzależnione od przebiegu sobotniego posiedzenia Sejmu i tego, czy prace nad budżetem będą stabilne.

Pytany, jak PiS zareaguje na propozycje lidera LPR Romana Giertycha podpisania koalicji programowej, Gosiewski odpowiedział, że jeżeli ugrupowanie otrzyma tę propozycję na piśmie, to PiS się nad nią zastanowi. Gosiewski zastrzegł jednak, że jego partia musi mieć pewność, "że LPR nie będzie prowadzić działań destrukcyjnych".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Gosiewski: Rozmawiamy o zapewnieniu stabilnej większości