GPW Benchmark: w połowie czerwca wyniki konsultacji ws. wskaźnika stopy procentowej

  • PAP
opublikowano: 18-05-2022, 12:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wyniki konsultacji w sprawie wyboru optymalnego wskaźnika stopy procentowej dla polskiego rynku pieniężnego zostaną opublikowane w połowie czerwca - poinformowała w środę spółka GPW Benchmark, która jest administratorem wskaźników referencyjnych.

Jak informuje administrator, w konsultacjach będą brać udział podmioty rynku finansowego i niefinansowego oraz instytucje publiczne, w szczególności podmioty stosujące Stawki Referencyjne WIBID i WIBOR, a także podmioty aktywne na rynku finansowym, które przekazały adresy mailowe w odpowiedzi na zaproszenie GPW Benchmark opublikowane 10 maja 2022 r.

Konsultacje potrwają do początku czerwca 2022 r. Administrator zaprezentuje podsumowanie i wyniki konsultacji na stronie internetowej.

Dokument konsultacyjny "Transakcyjne Wskaźniki Referencyjne Stopy Procentowej" został opublikowany na stronie internetowej administratora.

Jak informuje GPW Benchmark, dokument jest materiałem informacyjnym prezentującym wyniki badań i wniosków dotyczących indeksów opracowanych przez administratora na podstawie danych przekazywanych w trybie zautomatyzowanym przez dziewięć banków – Uczestników Fixingu WIBIDi WIBOR, które wyraziły zainteresowanie udziałem w projekcie opracowania alternatywnych wskaźników referencyjnych stopy procentowej wolnych od ryzyka.

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, która ma na celu m.in. wsparcie osób z kredytami hipotecznymi. W projekcie są m.in. przepisy dotyczące zastąpienia obecnie używanego przez banki wskaźnika WIBOR innym wskaźnikiem. GPW Benchmark to licencjonowany administrator wskaźników referencyjnych stopy procentowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane