Grail chce pozyskać dodatkowy 1 mld USD

opublikowano: 19-04-2018, 07:02

Grail, startup opracowujący detektory wykrywające raka, wspierany przez dwóch najbogatszych ludzi na świecie, stara się zebrać około 1 mld USD, aby zwiększyć potencjał przed planowaną pierwszą ofertą publiczną w Hongkongu.

Firma, której inwestorami są współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates i fundusz venture capital założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, pracuje  obecnie z doradcami w tej sprawie, twierdzą agencyjne źródła. Ostateczna decyzja nie została podjęta, gdyż sprawa znajduje się na wstępnym etapie. Czas i rozmiar oferty IPO mogą jeszcze ulec zmienić, oceniają informatorzy.

Charlotte Arnold, rzeczniczka Grail, firmy z siedzibą w kalifornijskim Menlo Park, powiedziała, że firma nie komentuje spekulacji rynkowych ani planów finansowych.

Znający sprawę uważają, że Grail planuje pierwszą ofertę publiczną w Hongkongu w tym roku.

Założony przez amerykańską firmę Illumina, zajmujący się sekwencjonowaniem genetycznym startup w ubiegłym roku zakończył największą w historii sektora biotechnologi rundę finansowania, pozyskując ponad 900 mln USD w ramach finansowania tzw. serii B.

Innymi sponsorami firmy są Bristol-Myers Squibb, Celgene, Johnson & Johnson Innovation i Merck & Co., a także Tencent Holdings, największa chińska firma internetowa.

Celem Grail jest stworzenie testu przesiewowego "pan cancer", który pomoże zdiagnozować chorobę na bardzo wczesnym etapie, nawet jeśli nie wykazuje ona objawów.

Grail informował w grudniu, że jego pierwszy produkt, test przesiewowy na raka nosogardzieli (rodzaj nowotworu występujący w południowo-wschodniej Azji i południowych Chinach), zostanie uruchomiony w tym roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu