Granpak zainwestuje w krakowskiej SSE 10 mln zł

PAP
opublikowano: 21-06-2012, 12:49

Drukarnia Granpak otrzymała zezwolenie na działalność gospodarczą w krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) podstrefie w Andrychowie. Firma planuje zainwestować 10 mln zł. To siódme wydane w tym roku zezwolenie przez zarządzającego strefą.

Jak poinformowała w czwartek Barbara Wityńska-Słącz z Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza strefą, Granpak zajmuje się produkcją opakowań z tektury.

Spółka Krakowski Park Technologiczny (KPT) zarządza specjalną strefą ekonomiczną o powierzchni blisko 560 ha, która działa od 1997 roku i ma status parku technologicznego.

Jak dotąd KPT wydał blisko 110 zezwoleń na działalność w strefie. Na terenach krakowskiej SSE działa już np. Comarch, RR Donnelley, Motorola, Shell czy MAN Trucks. Inwestorzy utworzyli 10 tys. miejsc pracy i zainwestowali 1,7 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Granpak zainwestuje w krakowskiej SSE 10 mln zł