Grasser: Polska, Czechy i Cypr mają 3 tygodnie na przyłączenie się do kompromisu ws. VAT

Polska Agencja Prasowa SA
24-01-2006, 21:16

Polska, Czechy i Cypr, czyli trzy kraje, które nie zgodziły się we wtorek na zawarcie porozumienia w sprawie przedłużenia prawa do redukcji niektórych stawek VAT w Unii Europejskiej, mają do końca tygodnia czas na przyłączenie się do kompromisu - powiedział po zakończonym fiaskiem spotkaniu austriacki minister finansów Karl-Heinz Grasser.

Polska, Czechy i Cypr, czyli trzy kraje, które nie zgodziły się we wtorek na zawarcie porozumienia w sprawie przedłużenia prawa do redukcji niektórych stawek VAT w Unii Europejskiej, mają do końca tygodnia czas na przyłączenie się do kompromisu - powiedział po zakończonym fiaskiem spotkaniu austriacki minister finansów Karl-Heinz Grasser.

"Mam nadzieję, że mają one świadomość, jaka ciąży na nich odpowiedzialność" - powiedział w Brukseli austriacki minister. Wezwał je jednocześnie do "solidarności" z innymi krajami UE.

Polska razem z Czechami i Cyprem odrzuciła porozumienie, ponieważ nie przewidywało ono przedłużenia okresu stosowania obecnych obniżonych stawek VAT, który zgodnie z traktatem akcesyjnym upływa z końcem 2007 roku. W zamian Austria zaproponowała prawo do objęcia Polski i innych krajów członkowskich tzw. załącznikiem K, który zezwala na obniżoną stawkę VAT w niektórych usługach nieistotnych z gospodarczego punktu widzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Grasser: Polska, Czechy i Cypr mają 3 tygodnie na przyłączenie się do kompromisu ws. VAT