Great Wall Motor szykuje ekspansję, zbuduje fabrykę w Rosji

opublikowano: 26-03-2018, 12:40
aktualizacja: 26-03-2018, 12:41

Great Wall Motor, postrzegany jako swoisty „król: samochodów typu SUV w Chinach czując rosnącą konkurencję zwraca się w stronę potencjalnych klientów za granicą, by zrealizować kolejną fazę wzrostu, donosi Bloomberg.

Koncern z Baoding, zamierza początkowo skoncentrować się na takich krajach jak Rosja i na Bliskim Wschodzie, gdzie obowiązujące przepisy są podobne do tych w Chinach.

Wei Jianjun
Zobacz więcej

Wei Jianjun fot. Bloomberg

Chcemy uruchomić fabrykę w Rosji, której zdolności produkcyjne kształtowałyby się na poziomie około 80 tys. pojazdów rocznie. Początek produkcji przewidujemy na 2019 r.  – powiedział Wei Jianjun, założyciel i prezes GWM. Dodaje, że dwa lata później firma zamierza zaoferować swoje auta na amerykańskim rynku.

Chiński przemysł motoryzacyjny rozszerza skrzydła i przygląda się globalnemu nabywcy w czasie, gdy napięcia handlowe pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami zmniejszają perspektywy handlu światowego. 

Obecne cła przywozowe w USA wciąż są konkurencyjne, ale wszelkie przyszłe niekorzystne zmiany mogą skłonić firmę do przeglądu planów dotyczących Stanów Zjednoczonych - ostrzega Wei.

W miniony piątek Great Wall Motor poinformował, że jego zysk za 2017 r. spadł o 52 proc do 5,03 miliardów juanów (796 mln USD, co w głównej mierze było efektem wyższych wydatków na zachęty i rabaty, co miało na celu pomóc zabezpieczyć udziały w rynku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu