Grecja: 24-godzinny strajk powszechny - chaos w transporcie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 12:40

24-godzinny strajk powszechny  spowodował w środę w Grecji odwołanie lotów i dezorganizację w służbachtransportowych. Greccy związkowcy protestują przeciwko rządowym zmianom w prawie pracy.

24-godzinny strajk powszechny  spowodował w środę w Grecji odwołanie lotów i dezorganizację w służbachtransportowych. Greccy związkowcy protestują przeciwko rządowym zmianom w prawie pracy.

    Instytucje rządowe, niektóre banki, szkoły, urzędy pocztowe i szpitale były zamknięte lub działały w ograniczonym zakresie.

    Służby transportowe w Atenach nie działały, co spowodowało kompletny chaos komunikacyjny, pogłębiony jeszcze przez wiece strajkujących w centrum miasta.

    Do strajków wezwała największa grecka centrala związkowa Generalna Konfederacja Pracowników Grecji (GSEE) oraz Związku Greckiej Służby Cywilnej (ADEDY).

    Związki zawodowe są niezadowolone z dążenia rządu do uchylenia ochronnych przepisów pracy w sektorze publicznym i utrzymują, że rząd podkopuje proces uzgadniania umów zbiorowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane