Grecja będzie otrzymywać od EBOR 500 mln EUR kredytów rocznie

PAP
opublikowano: 14-05-2015, 17:26

Grecja zawarła w czwartek z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę przewidującą udzielanie jej przez pięć lat kredytów w kwocie do 500 mln euro rocznie, co oznacza wsparcie starań o utrzymanie wypłacalności tego państwa.

Umowa, którą formalnie podpisano na odbywającej się w Tbilisi corocznej konferencji EBOR, została jeszcze w marcu zatwierdzona przez akcjonariuszy banku.

"Może to znacznie pomóc w odnowie gospodarczej kraju" - głosi komunikat greckiego ministerstwa finansów. Według niego na umowie skorzystają zwłaszcza firmy małej i średniej wielkości, najbardziej dotknięte przez kryzys.

Decyzję EBOR w sprawie Grecji podjęto po trwającej kilka lat debacie, czy pomaganie państwu strefy euro da się pogodzić z podstawową misją banku, która polega na wspieraniu krajów wprowadzających u siebie gospodarkę rynkową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Grecja będzie otrzymywać od EBOR 500 mln EUR kredytów rocznie