Czytasz dzięki

Grecja: mieszkania drożeją najmocniej od ponad 12 lat

opublikowano: 02-09-2019, 14:07

Rośnie tempo wzrostu cen na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Grecji, donosi Reuters.

Wzrost gospodarczy i rosnący popyt zagranicznych inwestorów spowodowały, że w drugim kwartale nieruchomości mieszkaniowe drożały w Grecji o 7,7 proc. w ujęciu rocznym, czyli najmocniej od ponad 12 lat. W pierwszym rosły o 1,3 proc. W stolicy, Atenach, nieruchomości mieszkaniowe drożały w drugim kwartale o 11,1 proc., m.in. z powodu efektu usług Airbnb, a także programu tzw. złotej wizy, która pozwala uzyskać pięcioletnie prawo pobytu w Grecji w zamian za 250 tys. EUR inwestycji w nieruchomości.

Reuters przypomina, że ceny nieruchomości mieszkaniowych spadły w Grecji o 42 proc. między 2008 rokiem, kiedy rozpoczęła się recesja, a końcem 2017 roku.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane