Grecja: W gigantycznych korkach tkwi około sto polskich TIR-ów

IAR
opublikowano: 24-01-2009, 19:53

Coraz trudniejsza jest sytuacja polskich kierowców ciężarówek, którzy od wtorku tkwią w gigantycznych korkach w Grecji. Tamtejsi rolnicy blokują drogi a według Krzysztofa Cebuli - jednego z kierowców - w okolicach granicy grecko-bułgarskiej tkwi około sto polskich TIR-ów.

Polski kierowca powiedział IAR, że sytuacja jest coraz bardziej napięta. Według nieoficjalnych informacji jeśli rolnicy nie przestaną blokować dróg, nie można wykluczyć interwencji wojska.

Krzysztof Cebula podkreśla, że kierowcy stoją w trudnych warunkach. Nie ma toalet ani bieżącej wody, dwa razy dziennie dostarczane są kierowcom kanapki, w wielu samochodach kończy się paliwo w chłodniach. Według polskiego kierowcy jeżeli do jutra sytuacja się nie zmieni, Polakom pomocy udzieli polska ambasada.

W blokadach utknęli także kierowcy z Bułgarii, Rumunii i Turcji. Drogi blokuje ponad 8 tysięcy greckich farmerów. Domagają się od rządu rekompensat za spadki cen produktów rolnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane