Grecja: W środę czterogodzinny strajk kontrolerów lotów

Polska Agencja Prasowa SA
17-05-2005, 16:57

Grecki przewoźnik lotniczy Olympic Airlines i prywatne linie lotnicze odwołają w środę część swoich rejsów ze względu na czterogodzinny strajk kontrolerów lotów i związków zawodowych pracowników lotnictwa cywilnego.

Grecki przewoźnik lotniczy Olympic Airlines i prywatne linie lotnicze odwołają w środę część swoich rejsów ze względu na czterogodzinny strajk kontrolerów lotów i związków zawodowych pracowników lotnictwa cywilnego.

    Olympic Airlines są zmuszone odwołać 15 rejsów krajowych i zmienić godziny 26, m.in. lotów do lub z Nowego Jorku, Londynu, Paryża i Rzymu.

    Aegean Airlines odwołają sześć lotów krajowych i lot na Cypr oraz zmienią godziny innych 19 rejsów. 

    Przerwa w pracy kontrolerów lotów będzie trwała od południa do godziny 16 czasu miejscowego. Kontrolerzy protestują przeciwko planowanej przez rząd sprzedaży Olympic Airlines.

     Grecja chce sprzedać przynoszące straty linie Olympic Airlines w ramach kampanii prywatyzacyjnej, której celem jest zebranie środków na spłatę długu publicznego, należącego do najwyższych w strefie euro.

    Związek pracowników lotnictwa cywilnego przeprowadził tydzień temu 24-godzinny strajk na znak protestu przeciwko decyzji rządu, który nie przyznał dodatkowego dnia wolnego za święto 1 maja, które wypadło w tym roku w prawosławną niedzielę wielkanocną. Tradycyjnie w Grecji urządzane są pochody pierwszomajowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grecja: W środę czterogodzinny strajk kontrolerów lotów