Police: szacunkowa sprzedaż i wynik EBITDA w kwartale i półroczu

  • DI
opublikowano: 22-09-2022, 06:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" przedstawił szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej za II kwartał oraz I półrocze 2022 roku.

W II kwartale spółka uzyskała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 1614 mln zł, wynik EBITDA na poziomie 295 mln zł i marżę EBITDA na poziomie 18,3 proc.

fot. Piotr Guzik
fot. Piotr Guzik

W I półroczu 2022 roku Grupa Kapitałowa uzyskała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 2663 mln zł, wynik EBITDA na poziomie 341 mln zł i marżę EBITDA na poziomie 12,8 proc.

Zarząd spółki zwraca uwagę, że jej wyniki w omawianym okresie „pozostawały pod silnym wpływem zawirowań związanych z agresją Rosji na Ukrainę, która niekorzystnie wpływała na dostępność oraz ceny surowców, przekładając je na rosnące ceny finalnych produktów”. Podkreśla, że zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne wyniki zostaną przedstawione 28 września 2022 roku.

- Jednocześnie Emitent pragnie zwrócić uwagę, że wyniki przyszłych okresów mogą zostać obciążone w związku z nadzwyczajnym i bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane