Grupa Kęty podała szacunkowe wyniki za I kwartał 2023 r.

opublikowano: 23-03-2023, 07:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Grupa Kęty osiągnęła 125 mln zł zysku netto w I kwartale 2023 r., o jedną czwartą mniej niż przed rokiem, wynika z szacunkowych danych zarządu.

Przychody spółki obniżyły się o 10 proc. do 1,35 mld zł, EBITDA o 28 proc. do 193 mln zł, a zysk operacyjny o 35 proc. do 149 mln zł.

“W ocenie zarządu spółki początek roku przyniósł niewielką poprawę nastrojów na rynku w porównaniu do sytuacji z 4 kwartału roku 2022. Poziom zamówień jest zbliżony do założeń przyjętych przy opracowywaniu prognoz na rok 2023. Utrzymuje się przewidywana presja cenowa wynikająca z jednej strony z niższego niż w zeszłym roku popytu, niższych cen niektórych surowców oraz aktywności firm z poza Europy. W tym kontekście, szacowane przez spółkę wyniki 1 kwartału 2023 roku można uznać za potwierdzające możliwość realizacji prognozy rocznej, jednocześnie ze względu na utrzymującą się niepewność na rynku nie stanowią przesłanki do jej aktualizacji” - podano w komunikacie.

Szacowany dług netto spółki na koniec I kwartału to 490 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane