Grupa Velux wycofuje się z działalność w Rosji i na Białorusi

ARŻ
opublikowano: 2022-04-05 11:23

Grupa Velux podjęła decyzję o całkowitym zakończeniu swoją działalność w Rosji i na Białorusi. W marcu, po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę, duński producent okien dachowych informował o jej zawieszeniu.

Grupa Velux opuści Rosję i Białorus tak szybko, jak to będzie możliwe. W ciągu najbliższego miesiąca planuje uregulować wszystkie zobowiązania wobec wierzycieli i klientów i zwolnić 72 pracowników biur sprzedaży w obu krajach.

Duńska firma zamierza złożyć wnioski o dobrowolną likwidację spółek w Rosji i na Białorusi, tak aby ich działalność została oficjalnie zamknięta zgodnie z lokalnym prawem. Producent okien dachowych nie posiada w tych krajach ani zakładów produkcyjnych, ani nieruchomości.

"Od pewnego czasu analizowaliśmy naszą sytuację w Rosji i na Białorusi. Wraz z inwazją na Ukrainę zawiesiliśmy wszystkie nasze operacje w Rosji i na Białorusi, ponieważ nie mogliśmy i nie chcieliśmy kontynuować działalności w tych dwóch krajach z uwagi na powagę sytuacji. Teraz podjęliśmy decyzję o szybkiej i oficjalnej likwidacji ulokowanych tam biur sprzedaży" - skomentował David Briggs, prezes Grupy Velux.