Haldane: cyberataki największym zagrożeniem dla banków

opublikowano: 13-06-2013, 12:45

Obawy związane z hakerami i cybernetycznymi atakami zepchnęły kryzys w strefie euro z czołowej pozycji czynników ryzyka opracowanych przez brytyjskie banki, informuje Reuters. Zdaniem Banku Anglii muszą one zrobić zdecydowanie więcej niż obecnie by chronić siebie w świecie nowoczesnych technologii.

Andrew Haldane, dyrektor BoE ds. stabilności finansowej uważa, że globalna cyberprzestępczość w sektorze finansowym powoduje coraz większe obawy, podkreślone przez szereg przypadków takich ataków w tym roku.

Jak choćby ujawniony w zeszłym miesięcy przez amerykańskich prokuratorów przypadek grupy, która ukradła z dwóch banków z Bliskiego Wschodu 45 mln USD poprzez włamanie hakerskie do firmy zajmującej się przetwarzaniem danych z kart kredytowych i wypłacenie gotówki z bankomatów w 27 krajach.

„Spotkałem się z przedstawicielami pięciu czołowych brytyjskich banków przed sześcioma miesiącami. Od tego czasu ich nastawienie wobec cyberprzestępczości jeszcze się wyostrzyło. To obecnie największe dla nich zagrożenie” – wyjaśnia Haldane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu