Hiszpania: po raz pierwszy więcej świń niż ludzi

opublikowano: 21-08-2018, 11:24

Pogłowie trzody chlewnej po raz pierwszy przekroczyło liczbę ludności w Hiszpanii, wynika z najnowszych danych. Rodzi to problemy dla środowiska.

Ministerstwo Środowiska alarmuje, że władze stanęły przed koniecznością rozważenia wpływu na środowisko hodowli trzody chlewnej, bo najnowsze dane pokazują iż pogłowie świń przekroczyło 50 mln i jest już o 3,5 mln większe niż liczba mieszkańców kraju. Wzrost hodowli jest głównie spowodowany rosnącym popytem na hiszpańską wieprzowinę w Chinach. Z 4,3 mln ton tego mięsa, które zostało wyprodukowane w ubiegłym roku, tylko 25 proc. trafiło na rynek krajowy. Tymczasem zwierzęta hodowlane są już czwartym największym producentem gazów cieplarnianych w kraju, po transporcie, produkcji energii i przemyśle. Eksperci wskazują także, że świnie potrzebują 15 litrów wody dziennie, co oznacza, że przy obecny pogłowiu trzoda chlewna konsumuje jej więcej niż Sewilla, Alicante i Saragossa razem wzięte.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu