Hiszpański rząd zatwierdził subsydia mieszkaniowe dla młodzieży

PAP
opublikowano: 18-01-2022, 22:03

Rząd Hiszpanii zatwierdził we wtorek subsydia mieszkaniowe dla młodych obywateli tego kraju. Co miesiąc otrzymają oni na wynajem mieszkania 250 euro bezzwrotnego wsparcia z budżetu państwa.

Jak poinformowała podczas wtorkowej konferencji prasowej w Madrycie minister transportu, mobilności i spraw miejskich Raquel Sanchez, ubieganie się Hiszpanów w wieku 18-35 lat o wsparcie rządowe będzie możliwe już od marca br.

“Na ten rok z tytułu zatwierdzonych dziś subsydiów będzie mogło zostać wypłacone 345 mln euro” - dodała.

Minister wyjaśniła, że docelowo o państwowe subsydia na opłatę wynajmowanych mieszkań będzie mogło się ubiegać około 70 tys. obywateli Hiszpanii.

Na otrzymanie finansowego wsparcia od państwa na wynajem mieszkania będą mogli liczyć młodzi obywatele, którzy w ciągu roku nie osiągną zarobków wyższych od kwoty 24,3 tys. euro.

Wprowadzenie mieszkaniowych bonów dla młodzieży ogłosił w październiku 2021 r. premier Pedro Sanchez, zapowiadając, że wsparcie to ma być pomocą zarówno dla młodych obywateli, jak też stymulować inwestycje na rynku mieszkaniowym.

Z opublikowanego w 2021 r. badania deweloperskiej spółki Aedas Homes wynika, że w Hiszpanii na zakup własnego mieszkania lub jego wynajem stać jedynie 10 proc. osób w wieku od 25 do 34 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane