Hossa na rynku pracy? Nie wszędzie. Zwolnią nawet połowę załogi

opublikowano: 21-06-2018, 12:41
aktualizacja: 21-06-2018, 12:46

Giełdowa spółka Protektor, produkująca m.in. obuwie przemysłowe i dla służb mundurowych, poinformowała że w ramach planu optymalizacji kosztów przeprowadzi zwolnienia grupowe.

Zwolnienia maja dotknąć od 35 do 80 osób, co przyniesie redukcję kosztów o 4 mln zł w roku kalendarzowym. Jednorazowy maksymalny koszt zwolnień oszacowano na 635 tys. zł.

Głównym akcjonariuszem Protektora pozostaje Luma Investment, ale po sprzedaży 16 proc. akcji przez OFE PZU struktura akcjonariatu istotnie się zmieni.
Zobacz więcej

Po nowemu:

Głównym akcjonariuszem Protektora pozostaje Luma Investment, ale po sprzedaży 16 proc. akcji przez OFE PZU struktura akcjonariatu istotnie się zmieni. Fot: W. Jargiło, Forum

Łączne oszczędności wynikające z planu maja wynieść około 10 mln zł.

"Przedmiotowe działanie ma na celu zwiększenie efektywności funkcjonowania Grupy i przygotowanie jej do dynamicznego wzrostu wolumenu sprzedaży (w tym efektywniejszego zarządzania posiadanymi mocami produkcyjnymi i kosztami). Działanie to jest efektem prac nad Strategią Grupy, realizowanych obecnie przez Zarząd. Zarząd oczekuje, że do końca czerwca 2018 roku Rada Nadzorcza Emitenta zapozna się z nowym dokumentem Strategii" - podano w komunikacie.

Grupa zatrudnia obecnie 171 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu