Hossa na rynku pracy? Nie wszędzie. Zwolnią nawet połowę załogi

aktualizacja: 21-06-2018, 12:46

Giełdowa spółka Protektor, produkująca m.in. obuwie przemysłowe i dla służb mundurowych, poinformowała że w ramach planu optymalizacji kosztów przeprowadzi zwolnienia grupowe.

Zwolnienia maja dotknąć od 35 do 80 osób, co przyniesie redukcję kosztów o 4 mln zł w roku kalendarzowym. Jednorazowy maksymalny koszt zwolnień oszacowano na 635 tys. zł.

Po nowemu:
Zobacz więcej

Po nowemu:

Głównym akcjonariuszem Protektora pozostaje Luma Investment, ale po sprzedaży 16 proc. akcji przez OFE PZU struktura akcjonariatu istotnie się zmieni. Fot: W. Jargiło, Forum

Łączne oszczędności wynikające z planu maja wynieść około 10 mln zł.

"Przedmiotowe działanie ma na celu zwiększenie efektywności funkcjonowania Grupy i przygotowanie jej do dynamicznego wzrostu wolumenu sprzedaży (w tym efektywniejszego zarządzania posiadanymi mocami produkcyjnymi i kosztami). Działanie to jest efektem prac nad Strategią Grupy, realizowanych obecnie przez Zarząd. Zarząd oczekuje, że do końca czerwca 2018 roku Rada Nadzorcza Emitenta zapozna się z nowym dokumentem Strategii" - podano w komunikacie.

Grupa zatrudnia obecnie 171 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Hossa na rynku pracy? Nie wszędzie. Zwolnią nawet połowę załogi