Huawei chce uznania niekonstytucyjności zakazów w USA

opublikowano: 29-05-2019, 17:35

Huawei wystąpiło do sądu w Teksasie o uznanie, że objęcie go zakazami w USA jest niekonstytucyjne, informuje Endgadget.

Największa chińska spółka telekomunikacyjna argumentuje, że zastosowano wobec niej prawo dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa narodowego nie przedstawiając na to żadnych dowodów. Dodatkowo wskazuje, że zakazy objęły także jej kontrahentów, którzy nie mają żadnych związków z rządem USA. Sąd ma przeprowadzić przesłuchanie w sprawie wniosku Huawei 19 września. 

Dwa tygodnie temu prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie zabraniające amerykańskim sieciom teleinformatycznym nabywania i użytkowania sprzętu od firm mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Uznano je za skierowane przeciwko Huawei. Administracja USA od miesięcy prowadzi kampanię przeciwko spółce, ostrzegając o jej bliskich relacjach z rządem Chin i niebezpieczeństwie udostępnienia wrażliwych danych i informacji w przypadku umożliwienia jej udziału w budowie sieci 5G. Chińska spółka twierdzi, że działania USA to chęć wypchnięcia z rynku lepszego konkurenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Endgadget

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy