Huawei odwołał się od decyzji szwedzkiego sądu ws. 5G

ARŻ, Reuters
opublikowano: 07-01-2021, 13:31

Huawei odwołał się od decyzji sądu, która zezwoliła szwedzkiemu organowi regulacyjnemu PTS na wznowienie aukcji na częstotliwości 5G, jednocześnie wykluczając chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego z procedury przetargowej, pisze Reuters.

Huawei
Huawei

Szwedzki sąd 16 grudnia poparł apelację PTS od decyzji o wstrzymaniu aukcji. Dodał jednak, że Huawei może wnieść skargę prawną w związku z wykluczeniem go z wdrażania technologii 5G w tym kraju.

„Huawei złożył 5 stycznia odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego” - podała firma w oświadczeniu. Dodano, że warunki PTS praktycznie wykluczają Huaweia z działalności na szwedzkim rynku. Regulator telekomunikacyjny 18 grudnia poinformował, że aukcje widma 5G zostaną wznowione 19 stycznia.

Szwecja oświadczyła w październiku, że zakazuje Huaweiowi i ZTE udziału w budowie sieci 5G ze względów bezpieczeństwa. Firmy uczestniczące mają czas do 1 stycznia 2025 roku na usunięcie urządzeń tych firm z już istniejącej infrastruktury.

Wykluczenie Huaweia z przetargów jest efektem polityki Stanów Zjednoczonych, które twierdzą, że sprzęt tej firmy może być używany przez Pekin do szpiegowania. Chiński producent zaprzecza tym oskarżeniom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane