Huawei wysuwa zarzuty przeciwko rządowi USA

opublikowano: 04-09-2019, 11:19

Rząd Stanów Zjednoczonych oskarżył Huawei o naruszenie zasad bezpieczeństwa. Teraz chińska firma wysuwa poważne oskarżenia i zarzuca władzom USA stosowanie "pozbawionych skrupułów metod".

Spór między USA a Huawei nadal się pogłębia. Teraz chińska grupa telekomunikacyjna postawiła rządowi USA poważne zarzuty. Agencje informacyjne donoszą o zarzutach szpiegostwa, a nawet o domniemanych groźbach wobec pracowników.

Według Reutersa, agencja informacyjna zyskała wgląd w dokument Huawei, z którego wynika, że rząd USA zachęcił pracowników chińskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych do zbierania informacji i zdradzania tajemnic firmy. Zdaniem chińskiej firmy, rząd Stanów Zjednoczonych wykorzystał swoje uprawnienia sądownicze, administracyjne i inne w celu zniweczenia interesów Huawei i jego partnerów.

Amerykańskie organy ścigania miały próbować zachęcać obecnych i byłych pracowników Huawei do zwrócenia się przeciwko firmie. Zgodnie z dokumentem Huawei przytoczonym przez Reutersa, sprawa dotyczy ośmiu pracowników, w tym kilku obywateli US. Mówi się, że wszyscy są dyrektorami średniego i wyższego szczebla.
Ostatni incydent miał miejsce 28 sierpnia, kiedy to pracownik amerykańskiego biura Huawei poinformował firmę o wizycie Federalnego Biura Śledczego (FBI). Wówczas osoba ta miała zostać poproszona o zostanie informatorem.

Zgodnie z raportem Huawei, co najmniej trzech amerykańskich pracowników skontaktowało się z amerykańskimi organami ścigania od początku tego roku. Huawei nie przedstawił żadnych dowodów na swoje zarzuty i powiedział, że pracownicy zgłosili próby rekrutacji.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy