IAG ma chrapkę na Norwegian Air Shuttle

opublikowano: 12-04-2018, 13:16
aktualizacja: 12-04-2018, 13:20

International Airlines Group, właściciel linii British Airways, przyznał, że bada potencjalne przejęcie tanich linii lotniczych Norwegian Air Shuttle.

W reakcji na informację o możliwej transakcji, cena akcji norweskiego przewoźnika podskoczyła o ponad 26 proc. 

Norwegian Air Shuttle
Zobacz więcej

Norwegian Air Shuttle Bloomberg

Według doniesień, IAG chce zwiększyć swój udział w rynku w warunkach rosnącej konkurencji ze strony tanich przewoźników.

IAG przyznał, że kupił mniejszościowe udziały w Norwegian z zamiarem otwarcia rozmów w sprawie akwizycji.

Inwestycja mniejszościowa ma na celu stworzenie stanowiska, z którego można zainicjować rozmowy z Norwegami, w tym odnośnie oferty pełnego przejęcia  - napisał w oświadczeniu IAG, dodając, że nie odbyła się w tej sprawie jeszcze żadna dyskusja i nie zdecydował o złożeniu propozycji.

Lonie Norwegian Air zdobyły markę m.in. dzięki tanim ofertom, w tym lotów za 99 GBP z Edynburga i Dublina do Nowego Jorku.

Firma rozwinęła się gwałtownie w ciągu ostatnich 12 miesięcy i zamówiła kilka nowych samolotów do obsługi wielu nowych tras.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / IAG ma chrapkę na Norwegian Air Shuttle