Czytasz dzięki

IKEA zainwestuje 200 mln EUR w ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

opublikowano: 27-11-2019, 10:15

IKEA, największa grupa meblarska na świecie, zapowiedziała, że wyda około 100 mln EUR na wsparcie swoich bezpośrednich dostawców w przejściu na energię odnawialną, informuje Reuters.

Właściciel marki Inter IKEA, który odpowiada za dostawy, powiedział, że planuje również zainwestować około 100 mln EUR w projekty mające na celu usunięcie dwutlenku węgla z atmosfery poprzez ponowne zalesianie i ochronę lasów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Firma poinformowała, że nowe inwestycje będą częścią jej działań zmierzających do tego, aby IKEA stała się firmą przyjazną dla klimatu - aby do 2030 r. ograniczyć więcej emisji gazów cieplarnianych niż emituje.

Cel obejmuje około 1000 bezpośrednich dostawców. IKEA sama produkuje około 10 proc. swojego asortymentu, a resztę pozyskuje od dostawców.

We wrześniu Ingka Group, która jest właścicielem większości sklepów IKEA, zobowiązała się do przekroczenia celu na 2020 r., aby do końca roku wyprodukować tyle energii odnawialnej, ile zużywa.

Ponad 400 firm, w tym IKEA, H&M, Coca-Cola i Sony, zobowiązało się do realizacji wspieranej przez ONZ inicjatywy mającej na celu ograniczenie globalnego ocieplenia do poniżej 2 stopni Celsjusza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy