Czytasz dzięki

Indie: dzięki „zamknięciu” gospodarki Himalaje widoczne po raz pierwszy od 30 lat

opublikowano: 10-04-2020, 10:11

W niektórych regionach Indii po raz pierwszy od 30 lat widać odległe o kilkaset kilometrów Himalaje. To skutek zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza po „zamknięciu” gospodarki z powodu pandemii, pisze The Independent.

Serwisy społecznościowe zostały zalane przez mieszkańców niektórych rejonów indyjskiego stanu Pendżab zdjęciami, na których widać odległe o ok. 200 km Himalaje. Stały się widoczne po tym jak władze liczącego 1,4 mld ludzi kraju zarządziły zamknięcie na 21 dni gospodarki i zakazały publicznych zgromadzeń z powodu pandemii koronawirusa. To spowodowało redukcję smogu, co zwiększyło przejrzystość powietrza. Potwierdzają to dane. W okresie między 16 a 27 marca indeks jakości powietrza poprawił się o 33 proc.

W Indiach ok. 1,5 mln ludzi zmarło z powodu chorób związanych z zanieczyszczeniem powietrza w 2012 roku, wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Liczba osób, które zmarły dotychczas z powodu epidemii koronawirusa wynosi 149, ponad 5 tys. osób jest zarażonych.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane