ING TFI zawiesiło sprzedaż jednostek uczestnictwa w jednym z funduszy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-02-2006, 16:26

Po raz pierwszy w Polsce doszło do zaprzestania sprzedaży jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego z powodu bardzo dużego popytu. ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowało w czwartek o takiej decyzji w stosunku do funduszu inwestującego w małe i średnie spółki.

Po raz pierwszy w Polsce doszło do zaprzestania sprzedaży jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego z powodu bardzo dużego popytu. ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowało w czwartek o takiej decyzji w stosunku do funduszu inwestującego w małe i średnie spółki.

    Fundusz przekroczył poziom aktywów 120 mln zł netto. Istnieje od 3 października ub.r.

    Fundusz ten inwestuje w małe i średnie spółki notowane na giełdzie. Jednak nie ma ich zbyt wiele i dlatego, jeśli do funduszu płyną duże pieniądze, nie ma w co inwestować nowych środków.

    Cytowany w komunikacie prezes zarządu ING Investment Management Mirosław Panek wyjaśnił, że dalszy napływ środków do funduszu mógłby utrudnić realizację założonej strategii inwestycyjnej.

    W statucie funduszu są stosowne zapisy, informujące inwestorów o możliwości zawieszenia zbywania jednostek uczestnictwa. Wznowienie sprzedaży nastąpi, gdy wartość aktywów netto spadnie poniżej 90 mln zł.

    Na rynkach rozwiniętych zdarza się zawieszanie sprzedaży tytułów uczestnictwa, takich jak polskie jednostki uczestnictwa, w funduszach w przypadku bardzo dużego wzrostu popytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane