Inwestorzy kupili pomysły OncoArendi

opublikowano: 28-03-2018, 16:27
aktualizacja: 28-03-2018, 16:29

Biotechnologiczna spółka, której akcjonariuszem jest Michał Sołowow, zakończyła budowę księgi popytu. Inwestorzy mają kupić nowe akcje za 58 mln zł.

Spółka podała w środę, że zakończyła budowanie księgi popytu wśród inwestorów indywidualnych i ustaliła cenę emisyjną na 29 zł. To mniej, niż wynosiła cena maksymalna (ustalono ją na 33 zł), ale spółka nie narzeka. Do nowych inwestorów trafią 2 mln akcji, stanowiące 14,6 proc. podwyższonego kapitału. Spółka zbierze 58 mln zł brutto, podczas gdy maksymalne wpływy z oferty szacowała na 66 mln zł.

Marcin
Szumowski, który kieruje OncoArendi Therapeutics i jest znaczącym akcjonariuszem
spółki, wraz z Markiem Dziubińskim współtworzył telemedyczne Medicalgorithmics
i do 2010 r. był prezesem tej spółki, która potem weszła na NewConnect, a
następnie na GPW. Teraz zachęca inwestorów do wyłożenia pieniędzy na
poszukiwanie nowych leków.
Wyświetl galerię [1/2]

MEDYCZNE DOŚWIADCZENIE

Marcin Szumowski, który kieruje OncoArendi Therapeutics i jest znaczącym akcjonariuszem spółki, wraz z Markiem Dziubińskim współtworzył telemedyczne Medicalgorithmics i do 2010 r. był prezesem tej spółki, która potem weszła na NewConnect, a następnie na GPW. Teraz zachęca inwestorów do wyłożenia pieniędzy na poszukiwanie nowych leków. Fot. Marek Wiśniewski

OncoArendi pracuje nad nowymi lekami w kilku dziedzinach. Najbardziej zaawansowany obecnie projekt dotyczy potencjalnego nowego leku na astmę. Spółka pracuje też nad cząsteczkami, które mają pomóc w terapii nowotworów. Większość wpływów z oferty pójdzie na finansowanie wkładów własnych w prowadzonych już projektach badawczo-rozwojowych, na które pozyskano unijne i krajowe dotacje. Reszta ma iść na nowe przedsięwzięcia. Spółka zamierza zarabiać na umowach partneringowych z dużymi firmami farmaceutycznymi oraz na sprzedaży licencji na opracowane leki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu