Inwestorzy z Wall Street w "czerwieni" udają się na świąteczną przerwę

opublikowano: 03-07-2018, 19:13

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach miała dosyć spokojny i przez długi czas niemrawy przebieg.

Wszystko przez fakt skrócenia godzin handlu ze względu na środowe święto państwowe, Dzień Niepodległości. Inwestorzy udawali się na wypoczynek w raczej słabych nastrojach o czym może świadczyć spadek giełdowych indeksów, choć przez pierwszą część sesji wskaźniki miały zielone odcienie.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Wsparciem dla nich były drożejące akcje spółek energetyczno-paliwowych. Dobre humory tonowała jednak niestabilna sytuacja w segmencie spółek technologicznych, gdzie przeceniano walory Facebooka z powodu odżycia obaw związanych ze skandalem dotyczących danych użytkowników. 

Z danych makro jakie trafiły we wtorek na parkiet wymienić należałoby przedce wszystkim dotyczące zamówień w przemyśle i zamówień na dobra trwałego użytku. W przypadku tych pierwszych można mówić o pozytywnym zaskoczeniu, gdyż zamiast oczekiwanego braku zmiany odnotowano w maju wzarost o 0,4 proc. Z kolei w przyapodku zamówień na dobra trwałe spadek 0,4 proc. był niższy niż oczekiwano (-0,6 proc.), a bez uwzględniania środków transportu nie odnotowano zmiany wobec prognozowanego wzrostu o 0,3 proc.

Ostatecznie, na finiszu krótszej wtorkowej sesji indeks blue chipów DJ IA tracił 0,55 proc. Wskaźnik szerszego rynku S&P500 zniżkował o 0,50 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadł o 0,86 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy