Inwestorzy z Wall Street w "czerwieni" udają się na świąteczną przerwę

Tadeusz Stasiuk
03-07-2018, 19:13

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach miała dosyć spokojny i przez długi czas niemrawy przebieg.

Wszystko przez fakt skrócenia godzin handlu ze względu na środowe święto państwowe, Dzień Niepodległości. Inwestorzy udawali się na wypoczynek w raczej słabych nastrojach o czym może świadczyć spadek giełdowych indeksów, choć przez pierwszą część sesji wskaźniki miały zielone odcienie.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Wsparciem dla nich były drożejące akcje spółek energetyczno-paliwowych. Dobre humory tonowała jednak niestabilna sytuacja w segmencie spółek technologicznych, gdzie przeceniano walory Facebooka z powodu odżycia obaw związanych ze skandalem dotyczących danych użytkowników. 

Z danych makro jakie trafiły we wtorek na parkiet wymienić należałoby przedce wszystkim dotyczące zamówień w przemyśle i zamówień na dobra trwałego użytku. W przypadku tych pierwszych można mówić o pozytywnym zaskoczeniu, gdyż zamiast oczekiwanego braku zmiany odnotowano w maju wzarost o 0,4 proc. Z kolei w przyapodku zamówień na dobra trwałe spadek 0,4 proc. był niższy niż oczekiwano (-0,6 proc.), a bez uwzględniania środków transportu nie odnotowano zmiany wobec prognozowanego wzrostu o 0,3 proc.

Ostatecznie, na finiszu krótszej wtorkowej sesji indeks blue chipów DJ IA tracił 0,55 proc. Wskaźnik szerszego rynku S&P500 zniżkował o 0,50 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadł o 0,86 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy z Wall Street w "czerwieni" udają się na świąteczną przerwę