Iran nie odpowiedział na propozycje głównych mocarstw

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-07-2006, 06:54

W trakcie czwartkowego spotkania z przedstawicielem Unii Europejskiej Javierem Solaną Iran nie odpowiedział na propozycje głównych mocarstw zmierzające do polubownego zakończenia sporu na temat irańskich ambicji atomowych - poinformował w czwartek późnym wieczorem (w nocy na piątek czasu polskiego) przedstawiciel rządu USA.

W trakcie czwartkowego spotkania z przedstawicielem Unii Europejskiej Javierem Solaną Iran nie odpowiedział na propozycje głównych mocarstw zmierzające do polubownego zakończenia sporu na temat irańskich ambicji atomowych - poinformował w czwartek późnym wieczorem (w nocy na piątek czasu polskiego) przedstawiciel rządu USA.

W mailu wysłanym do dziennikarzy akredytowanych przy Departamencie Stanu USA i cytowanym przez Reutera, przedstawiciel władz USA zastrzegający sobie anonimowość poinformował, że sekretarz stanu USA pani Condoleezza Rice rozmawiała z Solaną po jego spotkaniu z irańskim negocjatorem Alim Laridżanim i że "nie udzielono odpowiedzi na propozycje P5 plus jeden".

Skrót "P5 plus jeden" odnosi się do pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ (USA, Rosja, Chiny, W. Brytania i Francja) oraz Niemiec. Szóstka ta wypracowała wspólne stanowisko wobec irańskich ambicji atomowych i przedłożyła Teheranowi przed kilkoma tygodniami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Iran nie odpowiedział na propozycje głównych mocarstw