Irańczycy rozważają propozycję PGNiG

opublikowano: 23-11-2017, 15:20
aktualizacja: 23-11-2017, 15:21

National Iranian Oil Company (NIOC) analizuje propozycję polskiego PGNiG dotyczącą rozwoju złoża ropy Sumar na zachodzie kraju, pisze serwis petroleumonline.com.

Rok temu informowaliśmy o podpisaniu przez NIOC i PGNiG porozumienia o współpracy, dotyczącego przeprowadzenia oceny złoża Sumar. Z obecnych doniesień wynika, że Karim Zobeidi, wicedyrektor NIOC ds. planowania oraz zespół ekspertów oceniają plan rozwoju złoża Sumar przedstawiony przez PGNiG.

Piotr Małecki/FORUM

Złoże Sumar znajduje się w prowincji Kermanshah. Szacuje się, że zawiera 475 mln baryłek ropy z czego za możliwe do wydobycia uznaje się 70 mln baryłek. Z raportów wynika, że wydobycie ze złoża Sumar ruszyło w 2012 roku, ale nie przekracza 10 tys. baryłek dziennie. Złoże zawiera podobno głównie lekką ropę.

Petroleumonline.com zwraca uwagę, że z wcześniejszych doniesień wynika iż rozwojem złoża Sumar w 2015 roku zajął się  Khatam al-Anbiya Construction Headquarters, ale od tego czasu poczyniono tam niewielki postęp.

Salbali Karimi, dyrektor zarządzający Iranian Central Oil Fields Company mówił, że biorąc pod uwagę bliskość miasta  Naftshahr, wydobyta ze złoża Sumar ropa powinna trafiać do rafinerii Kermanshah.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, petroleumonline.com

Polecane