Irlandia zbiera 14,3 mld EUR od Apple

opublikowano: 18-09-2018, 17:20

Irlandia w pełni odzyskała 13,1 mld EUR spornych podatków od Apple plus odsetki w wysokości 1,2 mld EUR które utrzyma w funduszu powierniczym w oczekiwaniu na odwołanie od unijnej interpretacji podatkowej, donosi Reuters powołując się na irlandzkiego ministra finansów.

Komisja Europejska orzekła w sierpniu 2016 r., że Apple otrzymało niesprawiedliwe i niedopuszczalne zachęty podatkowe. Zarówno Apple, jak i Dublin odwołują się od pierwotnego orzeczenia, twierdząc, że takie traktowanie producenta iPhone'ów było zgodne z prawem irlandzkim i prawem Unii Europejskiej.

Apple
Zobacz więcej

Apple fot. Bloomberg

Ministerstwo Finansów stwierdziło, że sprawa uzyskała status priorytetowy i przechodzi przez różne etapy pisemnych postępowań przed drugim najwyższym sądem w Europie. Sprawa prawdopodobnie potrwa kilka lat, zanim rozstrzygną ją sądy europejskie, dodała.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu