J. Kaczyński: Jeśli Sejm nie będzie rozwiązany, możliwy rząd z Samoobroną

Internet Securities
opublikowano: 20-03-2006, 08:37

Jeżeli wniosek Prawa i Sprawiedliwości (PiS) o jak najszybsze rozwiązanie parlamentu upadnie, możliwe będzie stworzenie koalicji rządowej m.in. z Samoobroną, zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednakże rząd taki – na czele nadal z Kazimierzem Marcinkiewiczem – miałby sprawować władzę przez 4 lata, a nie – jak chce Samoobrona – do jesieni.

Jeżeli wniosek Prawa i Sprawiedliwości (PiS) o jak najszybsze rozwiązanie parlamentu upadnie, możliwe będzie stworzenie koalicji rządowej m.in. z Samoobroną, zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednakże rząd taki – na czele nadal z Kazimierzem Marcinkiewiczem – miałby sprawować władzę przez 4 lata, a nie – jak chce Samoobrona – do jesieni.

Na pytanie „Życia Warszawy”, co będzie, jeśli wniosek o samorozwiązanie Sejmu nie zostanie przyjęty, Kaczyński odpowiedział: „Koalicja z Samoobroną, bo nie ma innej możliwości”.

„Przecież widać, że przy obecnych ciągłych awanturach nie da się rządzić” – dodał.

Podkreślił, że na czele nowego rządu pozostałby Kazimierz Marcinkiewicz.

„Jeżeli wejdziemy w koalicję, to chcemy ją na cztery lata” – powiedział też Kaczyński.

Szef PiS odrzucił też propozycję Platformy Obywatelskiej (PO), by wprowadzić większościową ordynację wyborczą z jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Jest to dla PO warunek zgody na zorganizowanie wcześniejszych wyborów parlamentarnych jesienią, wraz z wyborami samorządowymi.

„Poza tym do wprowadzenia takich okręgów potrzeba zmiany konstytucji” – powiedział Kaczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane