Jaguar Land Rover redukuje brytyjską załogę

opublikowano: 16-04-2018, 12:18
aktualizacja: 16-04-2018, 12:20

Największy brytyjski producent samochodów, koncern Jaguar Land Rover zredukuje 1 tys. miejsc pracy i zmniejszy produkcję w dwóch angielskich fabrykach. Decyzję uzasadnia spadkiem popytu na samochody z silnikiem diesla w obliczu wyższych podatków i sankcji regulacyjnych, donosi Reuters.

Firma, która produkuje prawie jedną trzecią spośród 1,7 mln samochodów powstających w brytyjskich fabrykach, zwolni część swoich pracowników zakładzie w Solihull, zlokalizowanym na obrzeżach Birmingham i przeniesie ponad 360 osób do tej lokalizacji z pobliskiego zakładu w Castle Bromwich.

Zobacz więcej

Fabryka Jaguar Land Rover w Solihull (Wielka Brytania)

Bloomberg

Nie odnowimy umów z 1000 pracowników w Solihull – poinformował rzecznik spółki.

Sprzedaż Jaguara na rynku krajowym spadła w tym roku o 26 procent, podczas gdy popyt na Land Rovera obniżył się o 20 proc.

Około 90 procent sprzedaży Jaguar Land Rover w Wielkiej Brytanii to modele z silnikiem diesla, które na całym świecie mają około 45 proc. udział. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu